Polecamy

Firmy remontowe – jak wybrać najlepszą

8 Czerwiec
2016

Kompleksowy remont domu lub mieszkania wymaga wiedzy i umiejętności z wielu dziedzin. Nie wszystkie prace trzeba wykonywać samodzielnie – niekiedy nawet lepiej zdać się na pomoc fachowców, szczególnie jeśli nie mamy doświadczenia. Wybór firmy remontowej nie powinien być jednak przypadkowy, od kompetencji i umiejętności jej członków zależy końcowy efekt, który posłuży nam przez lata.

 

Cena usług

Kryterium, na które remontujący zwracają szczególną uwagę, jest koszt usług. Remont to drogie przedsięwzięcie, ale oszczędność może okazać się ryzykowna. Niejednokrotnie można usłyszeć opinie o ekipach, które wykonują swoją pracę niestarannie lub nie wywiązują się ze zobowiązań. W razie pojawienia się takich problemów może być trudno szybko znaleźć fachowców, którzy podejmą się pracy od zaraz i poprawią powstałe niedoróbki.

Podczas spotkania z firmą remontową należy ustalić wszystkie szczegóły zlecenia – istotna jest bowiem nie tylko kwota, na jaką fachowcy wyceniają swoje usługi, ale także koszty materiałów. Zawsze trzeba liczyć się z możliwością dodatkowych nieprzewidzianych wcześniej kosztów, dlatego planując budżet, warto wyznaczyć dodatkowe środki rezerwowe.

Wybór ekipy

Najczęściej poszukiwania ekipy remontowej właściciele mieszkań i domów rozpoczynają od ogłoszeń zamieszczanych w internecie. Z pewnością jest to szybki sposób na znalezienie wielu ofert, porównanie cen i zakresu wykonywanych prac. Korzystając z tej możliwości, należy jednak pamiętać, że rozmowa telefoniczna nie zastąpi spotkania w mieszkaniu i indywidualnej wyceny. Warto także zorientować się na forach, czy firma, którą bierzemy pod uwagę, cieszy się dobrą opinią, a klienci są zadowoleni z usług. Daje nam to większą pewność, że nie trafimy na oszustów lub osoby niesumienne. Z drugiej strony do takich opinii należy podchodzić rozsądnie, bo może się zdarzyć, że negatywne wpisy dodawane są przez konkurencję. Fachowcy bardzo często posiadają zdjęcia wcześniej realizowanych prac i jest to kolejny ze sposobów dokonywania wstępnej weryfikacji.  

Bardziej sprawdzonym sposobem na znalezienie godnego zaufania fachowca są poszukiwania za pośrednictwem znajomych osób. Mamy wówczas okazję uzyskać informacje o firmie bezpośrednio od ich klientów oraz zobaczyć efekty prac.

Jedna czy kilka firm?

To pytanie pojawia się najczęściej przy kompleksowych remontach obejmujących różne rodzaje prac. Wygodnym dla inwestora rozwiązaniem będzie na pewno zdecydowanie się na jedną firmę, która świadczy wiele rodzajów usług. Im więcej fachowców z odmiennych dziedzin, tym szybciej będą też postępowały prace.

 

 

To może Cię zainteresować